Mis on heakskiidu skoor?

Heakskiidu skoor on Kiirlaenud.ee veebilehel kasutuses olev viie-palli süsteemis kuvatud hinnang, mis annab sulle indikatiivse arusaama, kui suur potentsiaal on laenutaotlusele positiivne vastus saada. Teisisõnu: kui ranged on nende nõuded klientidele, millele tuleb vastata.

Heakskiidu skoor on märgitud paljudel ülevaadetel laenupakkuja kirjelduses ning esitatud tärnidena, kus:

  • Kõrgem skoor (4-5 tärni) tähendab, et laenupakkuja on tavaliselt paindlikum ja nõustub laiema klientide ringiga.
  • Madalam skoor (1-2 tärni) näitab, et laenupakkuja on rangem ja annab laenu vähematele inimestele.

Kuidas tõlgenda heakskiidu skoori?

  1. Tutvu erinevate laenupakkujate skooridega. See aitab sul mõista, milliste laenuandjate juures on suurem tõenäosus laenu saada.
  2. Maksimaalne skoor (5 tärni) ei tähenda, et tegemist on vastutustundetu laenuandjaga, kes annab laenu praktiliselt igale inimesele.
  3. Minimaalne skoor (0 tärni) ei tähenda, et laenu saamise tõenäosus oleks nulli lähedane.
  4. Ära vaata ainult heakskiidu skoori, vaid võrdle ka intressimäärasid, tagasimakseperioode ja muid olulisi tingimusi.
  5. Arvesta oma finantsolukorraga. Kõrge skooriga laenuandjad võivad olla paindlikumad, kuid see ei tähenda, et konkteetne pakkuja oleks sinu jaoks parim valik.
  6. Võta arvesse laenupakkuja mainet ja klientide tagasisidet. Kõrge heakskiidu skooriga laenuandja peaks olema ka usaldusväärne ja kliendisõbralik.
  7. Ole vastutustundlik. Laenu võtmine on suur otsus. Võta laenu ainult siis, kui vajad seda hädasti ja oled kindel, et suudad selle tagasi maksta.
  8. Laenu maksehäirega ei saa. Isegi kui laenuandjal on väga kõrge heakskiidu skoor, ei saa tagatiseta laenu inimesed, kellel on peal aktiivne maksehäire.

Andmete statistiline usaldusväärsus

Kiirlaenud.ee lehel avaldatud heakskiidu skoorid ei ole laenupakkujate poolt saadud ametlikud andmed, mistõttu ei saa võtta neid 100%-lise tõena. Sellest hoolimata põhineb heakskiidu skoor statistilistel andmetel, mida kogub ja modelleerib portaal leadgid.eu. Need andmed on kogutud kaasturundjate abil ajalooliste vastuste põhjal laenutaotlustele, andes enamvähem adekvaatse ettekujutuse laenupakkuja krediidipoliitikast.

Kokkuvõte

Heakskiidu skoor on kasulik info laenupakkumiste võrdlemiseks ja kiirelt sobiva laenuandja valimiseks. Eelkõige on see kasulik teadmine inimestele, kellel pole ette näidata niivõrd head krediidivõimekust, kuid kes siiski seda vajavad. Kasuta seda infot targalt, arvestades oma seniseid kohustusi ja laenuvõtmise põhjuseid.

Võta laenu ainult siis, kui muid lahendusi ei ole ja sa oled 100% kindel, et suudad selle tagasi maksta!

Jaga
Saada
Säutsu

Artiklid & arvustused

Kui palju sul puudu jääb?

Ferratum logo
Laen kiirelt ja mugavalt

Uutele klientidele laenulimiit 30 päeva 0-intressiga. Lepingutasu puudub. Raha kätte mõne minutiga.

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 52,08% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2462,20€ (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress  (42,66%). Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt