Leia laen ilma konto väljavõtteta
Võrdle sobivaid laenupakkujaid
Taotle pakkuja veebilehel

Kiirlaen ilma konto väljavõtteta

Leia sobiv laen, mida on võimalik saada kiiresti ilma pangakonto väljavõtteta. Taotluse saad esitada mugavalt laenupakkuja veebilehel.
Summa:
Periood:
Leitud laenupakkumist
Leitud 1 laenupakkumine
Kahjuks pakkumisi ei leitud. Muuda otsingu parameetreid!
Kuva järgmised

Laenu ilma konto väljavõtteta võidakse pakkuda seetõttu, et krediidiandja saab (Sinu antud loa korral) sissetuleku olemasolus veenduda ka Maksu- ja Tolliameti päringu kaudu.

Uued võimalused sissetuleku hindamiseks

Kui esmapilgul võib jääda mulje, et laen ilma konto väljavõtteta on märk eriti vastutustundetust laenuandjast, keda lihtsalt ei huvita kliendi krediidivõimelisus, siis päris nii see tegelikult ei ole.

Nimelt tänu järjest arenevale finantstehnoloogiale on reaalsuseks saanud mitmed muud alternatiivsed meetodid, mis võimaldavad tarbija maksevõimet hinnata taotleja jaoks täiesti märkamatul viisil. Näiteks saab laenuandja taotleja sissetulekute kohta infot ka pensioniregistri ja/või Maksu- ja Tolliameti (e-MTA) päringute kaudu ja seda kõike põhimõtteliselt ühe sõrmenipsuga. Kui tekkis küsimus, kuidas nii delikaatne info lihtsalt küsimise peale riiklikest andmebaasidest välja antakse, siis päris nii lihtsalt sellised sensitiivsed andmed ikkagi ei liigu. Taotleja peab enda sissetulekuandmete väljastamiseks vastava loa andma. Seega tasub alati hoolikalt lugeda, millele sa “linnukeste” lisamisega tegelikult nõusolekuid annad! 

Võta teadmiseks, et kui alternatiivsed võimalused ei anna krediidivõimelisuse analüüsiks piisavalt teavet, siis pangakonto väljavõtte esitamisest ikkagi pääsu pole. Kiirlaen ilma sissetulekuta on välistatud!

Laen ilma konto väljavõtteta on võimalik ainult kiirlaenu puhul

Laenud ilma konto väljavõtteta on muutunud aktuaalseks eelkõige krediidiandjate seas. Seda seetõttu, et kiirlaenu pakkujad peavadki pankadega võrreldes rohkem riskima. Vastasel juhul ei oleks neil turgu.

Nagu eelmises punktis sai kirjeldatud, siis selleks teeb krediidiandja päringu näiteks Eesti pensioniregistrisse või Maksu- ja Tolliametisse ning ongi ettevõttel teada kui palju isik teenib. Mõistagi on selline mugavdus hästi vastu võetud, sest antud lahendus on palju diskreetsem, kui traditsioonilne .BDOC formaadis kontoväljavõtte saatmine e-mailina kuskile teadmata asukohta.  

Siiski tasub arvestada, et laenu ilma pangakonto väljavõtteta võib saada üksnes väiksemate laenusummade puhul. Seda saab põhjendada asjaoluga, et laenuandjal puudub info isiku väljaminekute osas. Kui krediidiandja ei näe taotleja kulutusi, siis puudub ka info, kui palju on inimesel näiteks eelnevaid finantskohustusi. Järsku on tegemist inimesega, kellel on juba peal kümneid laene? Järsku on tegemist hasartmängu sõltlasega? Selline teadmatus on laenupakkuja poolt vaadatuna päris suur risk ning seetõttu võib juhtuda, et pakutav krediidilimiit on oodatust palju väiksem.

Teema kokkuvõtteks tuleb tunnistada, et tegemist on mugavusega, mida võimaldatakse ainult väga hea krediidiskooriga tarbijatele. Pigem tasub vaikimis arvestada, et konto väljavõtet tuleb alati näidata. Lohutuseks võib öelda, et see tülikas protsess tuleb läbida ainult konto avamisel ja see on ajas muutunud lihtsamaks kui veel oli ca 5 aastat tagasi. Hea on see, et kui tegemist on krediidiliini põhimõttel töötava finantsteenusega (nt krediidikonto), siis teenust edaspidi kasutades väljavõtet rohkem näitama ei pea. Korraliku suurusega väikelaen ilma konto väljavõtteta on aga päris kindlasti välistatud! 

Finantsteenused, mida on võimalik taotleda pangakonto väljavõtteta

Pangakonto väljavõtteta võivad kõne alla tulla järgmised finantsteenused:

 • Kiirlaenud (tuntud ka kui krediidikonto)
 • Järelmaksud
 • E-makseviisid

 

Pane tähele, et kui laenata soovitakse suuremat summat (nt üle tuhande euro), siis on konto väljavõtte esitamine suure tõenäosusega kohustuslik!

Põhjused, miks on mõistlik pangakonto väljavõte siiski esitada

Alternatiivsed meetodid võimaldavad küll tuletada taotleja sissetuleku suuruse, kuid tegelikult ei kajasta need tarbija kulutusi ja maksekäitumist. Seetõttu on ilma konto väljavõtteta laenu andmine alati kõrgendatud riskiga, mis võib tugevalt mõjutada krediidilimiidi suurust. Samuti võib see mõjutada tarbijale pakutavat intressimäära. Siit järeldus: kui on huvi parema ja soodsama laenupakkumise vastu, siis on mõistlik enda pangakonto väljavõte alati laenupakkujale saata! 

Hea uudis on see, et väljavõtte edastamises on toimunud samuti tehnoloogiline areng. Nimelt paljud tuntumad laenupakkujad eesotsas pankadega kasutavad spetsiaalset rakendust, mis võimaldab selle protsessi kliendi jaoks mugavalt ja turvaliselt ära teha põhimõtteliselt ainult panka sisselogimise ja nupule vajutusega. Enamikes tunnustatud finantsasutustes õnneks käsitsi dokumendi koostamist ja digiallkirjastamist enam läbi tegema ei pea.

Krediidiandjad, kes võivad pakkuda laenu ilma konto väljavõtteta

Krediidiandjad üldjuhul ei reklaami seda avalikult, kuid teoreetiliselt on võimalik pangakonto väljavõtteta laenu saada järgmistelt pakkujatelt:

 • Raha24 kiirlaen (kuni 2000 € konto väljavõtteta)
 • Ferratum
 • HyBa
 • Laen.ee
 • Smsraha.ee
 • Credit24
 • Creditea
 • Boonuslaen

Mis vahe on palgatõendil ja pangakonto väljavõttel?

Tegemist on täiesti erinevate dokumentidega.

Palgatõend on tööandja poolt allkirjastatud dokument, millega kinnitatakse, et isikul on töökoht ja ta teenib palka. Palgatõendi saab väljastada laenusoovijale tema tööandja. Selline dokument võib olla vajalik näiteks siis, kui isikul puudub arveldusarve ja palka saadaks sularahas.

Pangakonto väljavõte on dokument, kus kajastatakse üksikasjalikult isiku sissetulekuid ja väljaminekuid. Väljavõtte saab alla laadida kõikidest internetipankadest. Üldjuhul on nõutud BDOC vorming. Enamikel juhtudel peab konto väljavõte olema koostatud viimase 6 kuu kohta. 

Kas pangakonto väljavõtte nõudest on saamas minevik? 

Kogu teemakäsitluse kokkuvõttena võib öelda, et Eesti seadusandlus võimaldab pakkuda kiirlaenu ilma konto väljavõtteta, kuid see on vastutustundliku laenuandja põhimõtetega vastuolus. Ilma väljavõtteta laenamisel oleks palju rohkem jumet, kui eksisteeriks üleriigililne positiivne krediidiregister. Kes kuuleb sellisest registrist esimest korda, siis tegemist on paljudes EU riikides juba kasutusele võetud andmestikuga, kust pangad ja krediidiandjad saaksid hakata vaatama taotleja olemasolevaid finantskohustusi.

Üks probleem peitub selles, et täna käib finantskohustuste üles loetlemine suuresti usalduse peale ja edukalt skeemitades on võimalik need ka muudele pangakontodele ära peita ning laenupakkujatele näidata ainult nö puhast lehte.

Täna aga peavad laenuandjad jätkuvalt tegema põhjaliku maksevõime hindamise ja soovitavalt kasutama selleks kõiki meetodeid. Vastasel juhul lihtsalt ei saa veenduda isiku krediidivõimelisuses ja see võib tekitada laenuandjatele asjatuid probleeme.

Kas pangakonto väljavõtte pärimisest on saamas minevik?

Hetkel seda küll näha ei ole.

Ferratum logo
Laen kiirelt ja mugavalt

Uutele klientidele laenulimiit 30 päeva 0-intressiga. Lepingutasu puudub. Raha kätte mõne minutiga.

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 52,08% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2462,20€ (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress  (42,66%). Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt