Efektiivne ja mugav turu-uuring
Korraga 10+ laenupakkujat
Teed kaalutletud laenuotsuse

Kiirlaen ilma konto väljavõtteta

Leia sobiv laen, mida on võimalik saada kiiresti ilma pangakonto väljavõtteta
Summa:
Periood:
Hetkel leidsime: laenupakkumist
Hetkel leidsime: 1 pakkumise
Kahjuks pakkumisi ei leitud. Muuda otsingu parameetreid!
Kuva järgmised

Kiirlaenu ilma konto väljavõtteta võimaldatakse seetõttu, et laenupakkujad tuletavad kliendi sissetuleku erinevate registripäringute põhjal.

Eesti seadusandlus võimaldab laenu pakkuda pangakonto väljavõtet küsimata

Esmapilgul võib tarbijale jääda mulje, et laenu pakkumine ilma konto väljavõtteta on märk vastutustundetust laenuandjast, kes ei suvatse kontrollida kliendi krediidivõimelisust. Tegelikult ei ole see nii must-valge.

Eesti Vabariik ei ole reguleerinud, millised on tarbija maksevõimekuse hindamise täpsed mehhanismid ja reeglid. Võlaõigusseadus § 403-4 kohustab laenuandjaid järgima vastustustundliku laenamise põhimõtet. See põhimõte kohustab laenuandjaid hindama tarbija krediidivõimelisust enne laenu andmist. Nagu öeldud tegemist on üldsõnalise seadusenormiga, millest ei järledu, et tarbija krediidivõimelisust saab hinnata üksnes pangakonto väljevõtte analüüsimisega. 

Kuigi kiirlaen ilma sissetulekuta tarbijatele on keelatud, siis tänu järjest arenevale finantstehnoloogiale on reaalsuseks saanud ka mitmed alternatiivsed meetodid, mis võimaldavad hinnata laenuvõtja usaldusväärsust ja maksevõimet ammendaval viisil.

Kiirlaen ilma konto väljavõtteta on populaarne eelkõige väiksemate summade puhul

Laenud ilma konto väljavõtteta on muutunud populaarseks eelkõige krediidiandjate seas ja seda seetõttu, et laenuandjal on võimalik tänu tehnoloogia arengule kliendi sissetulekute suurust hinnata ka alternatiivsel moel. Selleks teeb krediidiandja infopäringu näiteks Eesti pensioniregistrisse või Maksu- ja Tolliametisse, millest tuletatakse kliendi sissetuleku suurus. Mõistagi on tarbijad selle hästi vastu võtnud, sest see teeb laenu taotlemise veelgi kiiremaks ja mugavamaks. 

Finantsteenused, mida on võimalik taotleda pangakonto väljavõtteta

Pangakonto väljavõtteta saadavad finantsteenused tarbijale on järgmised:

 • Kiirlaenud
 • Väikelaenud
 • Järelmaksud
 • E-makseviisid

Pane tähele, et kui laenata soovitakse suuremat summat (nt üle tuhande euro), siis võib konto väljavõtte esitamine siiski kohustuslik tingimus olla!

Põhjused, miks on mõistlik pangakonto väljavõte siiski esitada

Alternatiivsed meetodid võimaldavad küll tuletada sissetuleku suurust, kuid tegelikult ei kajasta need tarbija kulutusi ja maksekäitumist. Seetõttu on ilma konto väljavõtteta laenu andmine alati kõrgema riskiga, mis kindlasti mõjutab krediidilimiidi suurust. Samuti võib see mõjutada kliendile pakutavat intressimäära.   

Krediidiandjad, kes võivad pakkuda laenu ilma konto väljavõtteta

Krediidipakkujad üldjuhul ei reklaami seda avalikult, kuid tõenäoliselt saab pangakonto vv-ta laenu järgmistelt ettevõtetelt:

 • Raha24
 • HyBa
 • Laen.ee
 • Smsraha.ee
 • Credit24
 • Creditea
 • Ferratum
 • Monefit

Mis vahe on palgatõendil ja pangakonto väljavõttel?

Tegemist on täiesti erinevate dokumentidega.

Palgatõend on allkirjastatud dokument, millega kinnitatakse et isik teenib palka. Palgatõendi saab väljastada laenusoovijale tema tööandja. Selline dokument võib olla vajalik näiteks siis kui isikul puudub arveldusarve ja palka saadaks sularahas.

Pangakonto väljavõte on dokument, kus kajastatakse üksikasjalikult isiku sissetulekuid ja väljaminekuid. Väljavõtte saab alla laadida internetipangast nõutud formaadis.

Pangakonto väljavõtte nõudest on saamas eilne päev 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eesti seadusandlus võimaldab saada kiirlaenu ilma konto väljavõtteta, kuid selleks kehtestatakse kindlad nõuded ja kontrollimehhanismid, et tagada vastutustundlik laenamine ning kaitsta tarbijate õigusi. Laenuandjad peavad jätkuvalt tegema põhjaliku maksevõime hindamise ja kasutama alternatiivseid meetodeid, et veenduda laenuvõtja usaldusväärsuses ja võimekuses laenu tagasi maksta.

Täna on selline mugavus väiksemate krediidiandjate pärusmaa, kuid massiliseks muutuvad ilma konto väljavõtteta antud laenud tõenäoliselt alles siis kui Eesti loob ühtse ja sõltumatu positiivse krediidiregistri.  

Ferratum logo
Laena kiirelt ja mugavalt!

Uutele klientidele laenulimiit 30 päeva 0-intressiga. Lepingutasu puudub. Raha kätte mõne minutiga!

Krediidi kulukuse määr on 50,16% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2447,93 € (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress (41,347%). Määr on arvestatud eeldusel, et limiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt