Leia sobiv laen maksehäirega
Parem ülevaade laenuturust
Teed kaalutletud laenuotsuse

Laenud maksehäirega

Laen maksehäirega tarbijale on vastuolus seadusega. Siin on laenud, mida on võimalik saada üksnes lõpetatud maksehäire korral!
Summa:
Periood:
Esita laenutaotlus järgmistele:
Leidsime: 1 pakkumise
Kahjuks ei leitud midagi, muuda parameetreid või filtrit!
Kuva järgmised

Pigem hoidu tarbijakrediidi teenustest kui on risk, et sul võib tekkida tõrkeid tagasimaksmisega!

Kust saab kergelt laenu?

Eesti laenuandjad peavad järgima vastutustundliku laenandja printsiipe, mille järgi on kergekäeline laenamine seadusega vastuolus. Sellest hoolimata turul on välja kujunenud mõned ettevõtted, kust saab laenu kergemini. Nendeks on mõistagi väiksemad krediidiandjad, kelle jaoks on oluline püüda segmenti, kellele pank annab reeglina eitava vastuse.

Meie statistika põhjal võib järeldada, et tunnetuslikust keskmisest tasemest saab tarbija kergemini laenu kätte Ferratumist ja Bondorast.

Mis on maksehäire?

Maksehäire on vähemalt 30 euro suurune ja rohkem kui 45 päeva kestnud võlg, mis on avaliku kandena lisatud maksehäireregistrisse.

Maksehäired liigituvad kaheks:

  • avatud maksehäire – võlg on tasumata;
  • lõpetatud maksehäire – võlg on tasutud, kuid endiselt nähtav registrist.
 

Lõpetatud maksehäireid avaldatakse registris juriidilise isiku puhul 7 aastat ja eraisikute puhul kuni 5 aastat pärast maksehäire lõpetamist.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et maksehäire on nö avalik “must plekk” sinu taustainfos, tänu millele ei pruugi sa enam uusi lepingulisi teenuseid saada sõlmida.

Maksehäireregistris on minu kohta sissekanne, kuidas sellest vabaneda?

Mistahes võlgnevuse tekkimisel ning seoses sellega maksehäireregistrisse jõudmisel on loogiline, et ainus viis avalikust maksehäirest vabanemiseks on nõude täielik tasumine võlausaldaja ees. Isegi juhul, kui võlgnevuse tasumine on aastate pikkune protsess, siis eesmärgini jõudmine töötab igal juhul tarbija kasuks.

Tähelepanu tasub juhtida ka tõsiasjale, et harvadel juhtudel võib aset leida, et võlakanne lisatakse registrisse alusetult. Selliste kaasuste kiireks lahenduseks on registripidaja jätnud võimaluse ka kaebuse esitamiseks, nt juhul kui on võimalus tõendada võla kehtetust või alusetut teket. Sel juhul määratakse nõue mittekehtivaks ning võlakanne kustutatakse registrist ära. See on ka põhjus, miks on soovitatav endaga seotud sissekannetel alati silm peal hoida.

Kas laen maksehäirega tarbijale on lubatud?

Avatud maksehäirega kliendile laenu andmine on vastuolus võlaõigusseaduse §-s 4034 sätestatud vastutustundliku laenamise põhimõttega. Erandkorras võib anda avatud maksehäirega kliendile laenu olukorras, kus see on vajalik tarbija huvides tema makseraskuste ületamiseks, kuid selline laenu andmine on rangelt reglementeeritud.

Suletud maksehäirega kliendile laenu andmine on iga laenuandja otsus. Kui võlg on tasutud, siis kiirlaen maksehäirega on võimalik, kuid väikelaenu saamine võib olla raskendatud. Väidetavalt ei saa pankadest laenu isegi siis kui maksehäire lõpetamisest on möödunud mitu aastat.

Väikelaen maksehäirega on välistatud

Tüüpilised väikelaenu pakkujad nagu näiteks pangad ei anna tarbimislaenu inimesele, kellel on aktiivne maksehäire. Vähe sellest, isegi aastate tagune maksehäire võib saada otsustavaks, mille pärast ei soovita riski võtta.

Ainus võimalus, kuidas saada laen maksehäirega on pöörduda väiksemate laenukontorite poole, kuid ametlikult on ka kiirlaen maksehäirega seadusega vastuolus.

Kuidas vabaneda võlgadest?

Võlaga võitlemine võib olla hirmutav, kuid on olemas viise, kuidas sellega edukalt toime tulla.

  1. Loo põhjalik ülevaade oma võlgade suurusest ja võlausaldajatest – see aitab hinnata olukorra tõsidust.
  2. Koostage eelarve, milles arvestate, kui palju raha teil iga kuu tagasimaksmiseks on.
  3. Koostage tegevuskava, et võlad saaksid likvideeritud võimalikult tõhusalt. Kõigepealt oleks mõistlik alustada neist, mis kannavad suuremaid intressikulusid, või isegi arveldada kronoloogiliselt vastavalt sellele, millal need tekkisid.
  4. Ela eelarve põhiselt ja hoia sellest rangelt kinni ning säilita positiivsust. Järjekindluse olemasolul saavad lõpuks kõik võlad tasutud.

Kuigi olemasolevate nõuete täitmist uute laenude kaudu ei tohiks mingil juhul üritada, võib see teatud juhtudel olla siiski alternatiiv. Võlgade refinatseerimiseks sobivad kõige paremini madala intressilised tagatud laenud nagu näiteks hüpoteeklaen. 

Ferratum logo

Laen kiirelt ja mugavalt!

Krediit kuni 30-päevaks 0% intressimääraga. Lepingutasu puudub.

30-päevane soodustus kehtib Ferratum’i uuele kliendile! Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 45,93% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2415,98 € (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress 38.398%. Enne iga lepingu sõlmimist tutvuge tingimustega ning vajadusel konsulteerige asjatundjaga.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt