Ülevaade Soome laenuturust

Leiad soodsa laenupakkumise

Teed kaalutletud ja targa otsuse

Kiirlaenud Soomes

Kui soovid saada laenu Soome krediidiandja käest, siis võid tutvuda järgmiste valikutega...
Summa:
Periood:
Leidsime Soome ettevõtet
Leidsime 1 Soome ettevõtte
Kahjuks ei leitud ühtegi tulemust
Kuva järgmised

Kas teadsid, et Soome krediidiandjatelt laenu saamiseks peab taotleja omama Soomes kehtivat isikukoodi?

Kiirlaenud Soomes

Nii nagu Eestis, on igasugused finantsteenused populaarsed ka teisel pool Soome lahte. Suurimateks erinevusteks meie kodumaaga on madalamad intressimäärad ning suuremad laenusummad, mis küündivad lausa 60 000 euroni. Samuti tasuks arvestada, et minimaalne laenulepingu pikkus põhjanaabrite juures on 12 kuud.

Soome turul tegutseb palju rohkem panku ja krediidiandjaid. Mõned tuntumad brändid, kes pakuvad tagatiseta laene:

Kiirlaenud Soomes

Tüüpilised laenutingimused Soomes

Tarbimislaenu saamiseks tuleb vastata järgmistele nõuetele:

  • Vähemalt 18-aastane
  • Soome isikukood
  • Peab olema elanud Soomes vähemalt viimased 12 kuud
  • Püsiv elukoht Soomes
  • Kindel töökoht või muu sissetulek

 

NB! Laenuandja võib nõuda laenuvõtjalt ka töötõendit või muid dokumente, mis tõendavad tema sissetulekuallikat.

Soome kiirlaenud on olemuselt teistsugused 

Eesti ja Soome tagatiseta laenude osas on mitmeid olulisi erinevusi:

  1. Laenusummad: meil on võimalik saada tagatiseta väikelaenu laenu kuni 25 000 eurot, samas kui Soomes on võimalik saada kuni 60 000 eurot. Ka minimaalne võimalik laenusumma on üle lahe tunduvalt suurem. Enamik laenupakkujaid alla 1000 euroseid laene üldse ei pakugi.
  2. Laenuperiood: meil on võimalik tagatiseta laen tagasi maksta kuni 10 aasta jooksul, samas kui Soomes on võimalik laen tagasi maksta kuni 17 aasta jooksul.
  3. Laenutingimused: Eestis ja Soomes on erinevad nõuded kiirlaenu saamiseks. Näiteks võib Eestis olla vaja töökohta või püsivat sissetulekut, samas kui Soomes võidakse laenu anda ka ilma püsiva sissetulekuta, kui on olemas muu tagatis või laenuandja nõusolek.
  4. Intressimäärad: Kui siin küündivad intressid üle 40% aastas, siis Soomes on need palju madalamad kui Eestis. On lausa seatud piirang, et intressimäär ei tohi küündida üle 20% aastas.
  5. Piirangud: Soomes on finantsasutustele seatud veel mitmeid piiranguid. Näiteks ei tohi teenust pakkuda öösel.

 

Üldiselt on kiirlaenud mõlemas riigis mõeldud kiireks ja lühiajaliseks laenuks, kuid tingimused ja intressimäärad võivad oluliselt erineda sõltuvalt riigist ja laenuandjast. Enne kiirlaenu võtmist tuleks alati hoolikalt läbi mõelda, kas see on tegelikult vajalik ja kas laenu tingimustega saadakse hakkama. Samuti tuleks võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida endale parim laenupakkumine.

Palju krediidivahendajaid

Naabrite meediamaastikul jääb silma, et tarbijakrediidi sektoris tegutseb palju krediidivahendajaid ehk nn maaklereid. Laenumaaklerite veebilehel saab samuti teha laenutaotluse, mille järel saadetakse taotlejale nimekiri personaalsetest pakkumistest. Nii kulub turu-uuringule palju vähem aega ja tarbija leiab endale kiirelt sobiva pakkumise.

Mõned suuremad laenumaakerid, kuhu tasub pöörduda:

Ferratum logo
Laen kiirelt ja mugavalt

Uutele klientidele laenulimiit 30 päeva 0-intressiga. Lepingutasu puudub. Raha kätte mõne minutiga.

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 52,08% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2462,20€ (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress  (42,66%). Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt