Laen kehtiva maksehäirega, kas võimalik?

Mis on maksehäire_suur

Kehtiv maksehäire on enamikele laenuandjatele kui “punane tuli”, mis annab signaali, et laenu taotleja pole hetkel maksevõimeline. Siiski eksisteerib mõni laenupakkuja, kellelt on teatud tingimustel võimalik laenu saada ka kehtiva maksehäirega. Isiklikult oleme arvamusel, et selline tegevus on vastutustundetu ja aitab inimesel tekitada veelgi suuremaid probleeme.

Mis on kehtiv maksehäire?

Maksehäire on tasumata laenumaksetest tekkinud olukord, kus laenuandja on lisanud rohkem kui 45 päeva võlgu olnud kliendi andmed maksehäireregistrisse.

Maksehäire märkimine registrisse on nö hoiatustuli teistele asutustele kui probleemsest laenajast. Lisaks tõsistele piirangutele järgnevates laenutehingutes on tema nimi maksehäireregistris veel vähemalt kolm aastat pärast laenu tagasimaksmist. Pikalt, vähemalt 6 kuuks, on häiritud kõik krediiditehingud. Probleeme võib tekkida isegi renditeenuste (nt autorent, Airbnb jt) kasutamisel.

Maksehäire märge jääb nähtavaks 3 aastat pärast võlgnevuse tasumist. Pankade puhul on kord aga veelgi karmim ehk maksehäire kanne jääb nähtavaks lausa 5 aastaks ja võib saada saatuslikuks kui kodulaenu väljastamisel ollakse kahevahel.

Nagu ennist mainitud, siis laen aktiivse maksehäire korral on võimalik üksikutelt laenupakkujatelt, kuid seda ainult käendaja abil või tagatisvara olemasolul. Kinnitamata andmetel on võimalik maksehäirega laenu saada Ferratumist.

Maksehäirega tarbimislaenu taotlemise võimalikkus

Maksehäire korral on mistahes laenu üsna keeruline saada ning ainsad võimalused, kus osa laenuandjaid võib maksehäirega laenu andmist kaaluda on tagatisega laen.

Üks mis kindel: ilma tagatiseta laenu ehk tarbimislaenu maksehäire korral võimalik saada kohe kindlasti ei ole. Võiks isegi öelda, et laenamine maksehäirega inimesele oleks ohtlik ja vastutustundetu. Eriti ohtlik on maksehäire korral kiirlaen, mis on üldjuhul kõige kõrgema krediidi kulukusega tarbimislaen tarbijakrediidi sektoris.

Siit soovitus! Maksehäire korral proovi oma rahaasjad kiirelt kontrolli alla saada tarbimise piiramise või näiteks eelarve koostamisega. Proovi mõelda ka sellele, kuidas tekitada lisa sissetulekuid. Maksehäire puhul uuesti laenamine ei ole kaugeltki mõistlik otsus.

Vaata siit laenupakkumisi, mida on kinnitamata andmetel tavapärasest lihtsam saada

Laenu saamine peale äsja lõppenud maksehäiret

Lõppenud maksehäire on suur samm parema finantskäitumise suunas. Ometi näitab ka hiljuti lõppenud maksehäire laenuandjale kõrgendatud riski – eriti, mis puudutab tagatiseta laene. Nii ei ole pahatihti võimalik laenu saada ka 6 kuud peale lõppenud maksehäiret.

Meie andmetel pole täiendavat 6 kuulist ooteaega peale maksehäire sulgemist BB Finance OÜ-l ehk Raha24 kaubamärgil.

Maksehäire avaldamine – kes teeb maksehäirekandeid?

Maksehäire kanne avaldatakse Eesti ametlikus maksehäireregistris (Creditinfo Eesti AS).

Kande kehtiva maksehäire kohta saab teha lepinguline partner, kellel on Sinu vastu vähemalt 30 euro suurune nõue, mille tähtajast on möödunud 45 päeva (s.o 1,5 kuud) või enam. Maksehäire kande esitamiseks tuleb Creditinfo Eesti AS portaalis vastav võimalus aktiveerida.

Juhul kui märkad enda kohta maksehäireregistris vale või eksitavat infot, võta nendega koheselt ühendust ja esita omapoolne pretensioon. Kui info on tõepoolest vale, vaadatakse esitatud vaie üle ning info kustutatakse koheselt ja täielikult.

Refinantseerimine – laenu võimalus võla korral

Laenu refinantseerimine on finantstoode, mis pakub kliendile olemasoleva ja probleemseks muutuva laenulepingu(te) ümber struktureerimist paindlikuma maksegraafikuga. Üldiselt saab refinantseerida sama laenupakkuja poolt väljastatud laene, kuid osad krediidiasutused nagu nt Placet Group OÜ (SMSlaen, SMSmoney ja Laen.ee) refinantseerivad ka teistest firmadest võetud finantskohustusi (sh liisinguid ja järelmakse).

Kui kardad võlgu jäämisel olukorra eskaleerumist, siis tasub mõelda olemasolevate laenude refinantseerimisele. Refinantseerimine on üks võimalus võlast pääsemiseks, mille tulemusel väheneb igakuine kuumakse kuid laenuleping muutub pikemaks.

Mul on aktiivne maksehäire – mis saab edasi?

Kui ebameeldivate ning ootamatuse juhtumite kokkulangemisel on Sul siiski tekkinud kehtiva maksehäirega laen ja laenumakse maksmise kuupäevast on möödunud rohkem kui 45 päeva, siis mis saab edasi?

Maksehäireregistrisse sattumine ei ole meeldiv kogemus, kuid edasi on Sinu esmane eesmärk võimalikult kiirelt võlgnevusest vabaneda. Mida rutem puuduva laenuosa tasud, seda kiiremini saab Sinu nimi aktiivsete maksehäiretega nimekirjast kustutatud.

Probleemseks muutuva ja maksehäirega laenu kiiremaks tasumiseks soovitame:

  • Suhelda laenuandjaga. Makseprobleeme tuleb võimalusel ennetada, kuid ootamatu töökaotuse, terviseprobleemide või muude ebameeldivate olukordade korral on mõistlik juba varakult laenuandjaga ühendust võtta ja tekkinud probleemist ausalt rääkida. Olles proaktiivne ja aus on isegi võimalik ametlikku maksehäireregistrisse sattumist vältida ning muul moel oma probleemidele lahendused leida.
  • Vaata oma kulutused kriitilise pilguga üle. Laenu võtmise järel ning eriti ootamatute olukordade tekkides tuleb väga kriitiliselt oma kulutused üle vaadata. Märkida üles igakuised püsikulud, aga päev-päevalt ka igapäevased muud kulutused. Lisaks on mõistlik üle käia ka oma telefoni, TV, Interneti ning muud pakkujad ning kaaluda, kas ja miks mingi kulutus mõistlik on. “Ei” tuleb öelda kõigele ebamõistlikule, eelkõige ebavajalikele asjadele, ning iga ülejäänud euro suunata laenu tagasimaksmisesse.
  • Mõtle, kust saab lisaraha. Vahel tundub mõte lisatööst ehk hirmutavam, kui see tegelikult on. Igal ühel meist on mõni oskus, mis annab võimaluse lisateenistuseks näiteks vabakutselisena või pisikesi “tööampse” tehes. Ehk oskad Sa hästi kokata ning saaksid oma hõrgutisi kusagil laadal või sotsiaalmeedias müüa? Vahest oled osav sõnaseadja ning oskad hästi kirjutada? Või vajab naaberkvartali suur toidupood järgmise nädala lõpul abi laos inventuuril või asjade sättimisel? Uuri ise ja räägi tuttavatega- keegi, kes teab kedagi, kes vajab abi on kindlasti ootamas.

Maksehäire tekkimisel proovi kindlasti leida kiirelt võimalus, et saaksid võla tasuda ning oma nime registrist kustutada. Võimalusel proovi laenamise eel oma maksevõimet realistlikult hinnata, vastutustundlikult laenata ning maksehäire tekkimist igal võimalikul moel ennetada.

Enda maksehäire vaatamine/kontrollimine

Soovid üle uurida võimalikke maksehäireid oma finantskäitumises? Enda maksehäire vaatamine ja kontrollimine on võimalik Internetipangas e-teenuste alt ning Creditinfo eraisikute portaalis.

Enda maksehäirete info vaatamine on eraisikule tasuta. Lisaks saab huvi korral näha viimase aasta päringud tema maksehäireinfo kohta. Lisatasu eest on võimalik oma maksehäirete kohta saadud päringut ka kolmanda osapoolega jagada.

Jaga
Saada
Säutsu

Artiklid & arvustused

Kui palju sul puudu jääb?

Ferratum logo
Laen kiirelt ja mugavalt

Uutele klientidele laenulimiit 30 päeva 0-intressiga. Lepingutasu puudub. Raha kätte mõne minutiga.

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 52,08% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2462,20€ (sisaldab lepingutasu 0 €) fikseeritud aastaintress  (42,66%). Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele viivitamata ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt