Bondora plussid ja miinused

Share on facebook
Share on linkedin
Share on email
Bondora

Bondora nimi hõlmab endas sõnade “bond” ja “ora” liitmist, mis annavad otsetõlkes kokku “ühenda” ja “raha”. Ühtlasi ka loogiline. Bondora puhul on tegemist ühisrahastusplatvormiga – ühest küljest paindlik eraisikult laenamise keskkond, teisest poolt platvorm erinevatesse laenude investeerimiseks.

Bondora võib esiti kõlada sarnaselt Pandoraga, kes oli vanakreeka mütoloogia kohaselt esimene naine ning kellel oli tundmatu sisuga ja keelatud nn. Pandora laegas. Bondoral ja Pandoral suurt midagi ühist ei ole, kui siis häid nippe jagav Bondora oma naissuperkangelane. Oled temaga ilmselt reklaami läbi juba tutvust loonud ning temalt uusimaid Bondora uudiseid kuulnud.

 

Mis on Bondora ja kuidas see toimib?

Bondora on usaldusväärne, vastutustundlik  ja juba rohkem kui 10-aastase kogemusega ühisrahastusplatvorm ning laenupakkuja. Ehk Bondora on kõigile, kes soovivad paindlike tingimustega väikelaenu ning ka kõigile, kes soovivad oma raha teiste laenudesse investeerida ning ise sealjuures intressidelt tulu teenida.

Bondora on äärmiselt turvaline ning tugeva krediidikontrolliga keskkond. Tuvalisus ja kontroll teeb Bondorast ühe populaarseima inimeselt-inimesele laenamise platvormi. Laenamisel rakenduvad paindlikud tingimused, küll tuleb arvestada  mõnevõrra kõrgema intressiga.

 

Bondorast laenamine: väikelaenud, tarbimislaenud, laenu refinantseerimine

Bondora laenukeskkond on mugav – kogu laenamise protsess, sealhulgas isikutuvastus, toimub Interneti teel. Laenusummad ulatuvad 500 – 10 000 euroni, laenamise periood on 3-60 kuud (kuni 5 aastat). Bondorast laenamise intressimäärad sõltuvad suures osas Sinu krediidiskoorist – kõrgem krediidiskoor laenukeskkonnas tähendab madalama intressiga laenu.

Bondora kaudu laenates peab arvestama lepingutasuga (ca 6% laenust), laenu haldustasuga ning isegi kuni paar päeva aega võtma krediidiuuringuga.  Korralik analüüs enne laenamist lähtub vastutustundlikust laenamisest ja minimeerib võimaluse, et laenu saavad inimesed, kelle finantskäitumine seda tegelikult ei luba . Bondora klienditeenindusega saad suhelda vaid tööpäevadel. Seega tasub Bondorast laenamisel igaks juhuks mõned päevad aega varuda, et kogu protsess rahulikult läbida.

Bondora pakub erinevaid laenuvõimalusi väikelaenudest autolaenudeni välja. Üheks Bondora populaarseimaks laenutooteks on tagatiseta refinantseerimislaen, ehk laen, mida laenaja saab kasutada vaid varasemate laenude tasumiseks.

Vastutustundliku laenamise eest seisab Bondora nii mitme omapoolse nõudega laenaja osas. Laenu saamiseks peaksid olema:

 • vähemalt 21 aastane
 • püsiva sissetulekuga
 • eeskujuliku finantskäitumisega – ei tegele hasartmängudega ning ei oma maksevõlga.

 

Bondora investeerimine

Bondora on laenamise kõrval ka investeerimisplatvorm. Kõikide Bondora laenude rahastamine toimub teistelt eraisikutelt, kes toetavad laene investeerimise eesmärgil. Nii vahendataksegi Bondora laenusummad eraisik-investoritelt laenuvõtjatele.

Investeerimine Bondoras on tehtud ääretult lihtsaks- alustada saab juba 5 euroga, mis registreerimisel kohe ka kontole kantakse. Võimalus on valida kas automaatse portfellihalduriga investeerimine või oma nõu ja jõuga investeerimine. Igatahes on tingimused ja võimalused suurepärased ka algaja-investorile, seda enam, et Bondoras puuduvad teenustasud. Kiirlaenud Bondoras annavad üsna mitmekülgse investeerimise valiku.

 

Miks laenata Bondorast?

Bondora on olemuselt ühisrahastusplatvorm ning inimeselt-inimesele laenamisel on tingimused laenajale üsna paindlikud. Bondoras:

 • tehakse Sulle personaalne laenupakkumine, kus intress sõltub krediidiskoorist.Sinu tausta ja maksevõimet analüüsitakse täpsemalt ja detailsemalt, vahel isegi mõne päeva vältel;
 • mugav laenu taotlemise ja isikutuvastamise protsess;
 • võimalus tasuda laen enne tähtaja lõppu ilma lisatasudeta;
 • laenu refinantseerimise võimalus ehk võimalus leida lahendus tänasest laenukoormast lahti saamiseks;
 • võimalus muuta laenu maksegraafikut, küll pisikese lisatasu eest;
 • pikajaline kogemus ja usaldusväärsuse saavutanud bränd;
 • pärast laenu tagasimaksmist ja vabade vahendite tekkimist on Bondoras võimalik ka investeerimisportfell luua;
 • laenutooteid on erinevaid – väikelaenud, tarbimislaenud, autolaenud… Vali endale kindlasti kõige sobilikum.

 

Bondora- ettevõtte andmed

Ettevõte: Bondora AS

Telefon:

E-mail: klienditugi@bondora.com

Klienditugi: E-R 9:00-17:00

Koduleht: https://www.bondora.ee/

Maksimaalne laenusumma: 500€ – 10 000€

Maksimaalne laenuperiood: 60 kuud

Intress alates: 11,18%

Laenu laekumine: kuni paar tööpäeva

Tegutseb alates: veebruar 2017

 

Veel arvustusi

Bondora arvustus

Kiirlaenud.ee

Kiirlaenud.ee – spetsialiseerunud portaal tarbijakrediidi turu uuringuks. Meie aitame inimestel teha parimaid ja läbikaalutletuid laenuotsuseid.

Artiklid & arvustused

Kui kiirus on Sinu jaoks oluline

Telli parimad pakkumised otse oma e-posti!

Saadame uudiskirju ainult üks kord kuus.

Kiirlaenud.ee kasutab küpsiseid. Loe lähemalt
Close Bitnami banner
Bitnami